پرسش پرسش

۱۳۹۶/۰۵/۲۹
 
captcha بازخوانی تصویر

سامانه پرسش و پاسخ سامانه پرسش و پاسخ

کاربران گرامی :

این قسمت از سایت  صرفا جهت پاسخگویی به سوالات شما عزیزان طراحی گردیده لذا سؤالات مربوط به شکایات و یا ارتباط با مسئولین را در قسمت مربوط به آنها درج نمائید .

لیست پرسش و پاسخ ها لیست پرسش و پاسخ ها

جستجو 0.032 ثانیه طول کشید.
ردیف متن پرسش پاسخ
ردیف
متن پرسش
پاسخ
[گشودن همه] | [بستن همه]
همکاري با موسسه (19)
۱
شرکت ها و مجموعه های( فرهنگی ،ورزشی ، تفریحی) و مهمانسرا ها که در زمینه خدمات رفاهی متقاضی همکاری با موسسه هستند چگونه اقدام نمایند؟ - اطلاعات خود را به شماره 82133150-021 فکس نمایند.
- نامه ای خطاب به مدیر رفاهی موسسه مالی و اعتباری کوثر تنظیم و از طریق پست به آدرس تهران ، بلوار کشاورز ، خیابان وصال ، جنب بیمارستان آریا ، شماره 121 ، موسسه مالی و اعتباری کوثر ارسال نمایند.
- با شماره تلفن 82133148-021 ، امور رفاهی تماس حاصل نمایند.
۲
جذب نیروهای با تجربه (سابقه کاری بالای 5 سال) چگونه است؟ مدیریت های مربوطه به توجه به عنوان شغلی مورد نظر اعلام نیاز کرده و پس از بررسی شرایط عمومی و مصاحبه تخصصی متقاضیان در صورت قبولی جذب صورت می گیرد.
۳
مراکز آموزشی که متقاضی همکاری با موسسه هستند از چه طریق اقدام و دوره مرکز خود را به اداره آموزش اعلام نمایند؟ - ارسال مدارک و جزئیات مرکز و دوره های آموزشی به شماره فکس به 82133150-021
- ارسال مدارک و جزئیات مرکز و دوره های آموزشی از طریق ایمیل amozeshekosar@yahoo.com
- تهیه نامه خطاب به اداره آموزش موسسه مالی و اعتباری کوثر و ارسال مدارک و جزئیات مرکز و دوره های آموزشی از طریق پست به آدرس تهران ، بلوار کشاورز ، خیابان وصال ، جنب بیمارستان آریا ، شماره 121 ، موسسه مالی و اعتباری کوثر
۴
نحوه به کار گیری نیروهای خدماتی درشعبات به چه صورت می باشد؟ در صورت شرایط احراز بکارگیری نیروی خدماتی در شعبه،با درخواست کتبی منطقه از معاونت بازاریابی این امر امکان پذیرمی باشد.
۵
نحوه جذب اساتید جهت تدریس در دوره های آموزشی موسسه چگونه است؟ نحوه جذب بر اساس رزومه کاری و هم چنین تحصیلات افراد انجام می پذیرد. افرادی که تحصیلات لیسانس و بالاتر و همچنین سابقه فعالیت و تدریس در مراکز آموزشی بانک های مختلف را داشته باشند به اداره آموزش مراجعه و اقدام به تکمیل فرم درخواست همکاری می نمایند و یا رزومه خود را به شماره 82133150 فکس می نمایند. پس ازبررسی و تائید شرایط عمومی از ایشان دعوت به مصاحبه حضوری می گردد و در صورت قبولی در مصاحبه به صورت قرارداد ساعتی جذب می گردند.
۶
آیا موسسه با مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته های مرتبط استخدام دارد؟ بر اساس نیاز به مشاغل تخصصی در حوزه مرکزی و ستاد مناطق کمیسیونی تشکیل می شود و پس از بررسی در صورت تصویب اقدام می گردد.
۷
زمان اعلام نتایج مصاحبه به عمل آمده از متقاضیان چند روز بعد از مصاحبه مشخص می شود؟ طبق ضوابط موسسه در بازه معین تصمیم گیری و متعاقباً از طریق تماس تلفنی به متقاضی اعلام می گردد.
۸
حداقل مدرک تحصیلی جهت همکاری در موسسه چیست؟ برای متصدیان امور بانکی لیسانس ،روسای شعب دیپلم ، نیروهای خدماتی دیپلم.
۹
گزینش وجذب روسای شعب چگونه صورت می گیرد؟ الف: مراجعه به ستاد استان ها و ارائه رزومه کاری وسوابق (بازنشستگان بانکی در اولویت قرار دارند)
ب: تکمیل فرم درخواست همکاری و بررسی صحت سوابق و شرایط عمومی
ب: دعوت به مصاحبه حضوری
ج: تائیدیه کمیسیون انتصابات
۱۰
رشته های مرتبط برای استخدام به چه رشته هایی اطلاق می شود؟ علوم بانکداری، حسابداری، کامپیوتر و مدیریت بازرگانی
۱۱
شرایط استخدام در شهرستانها چگونه است؟ شرایط کلی استخدام برای شغل متصدی امور بانکی در تهران و شهرستانها یکسان می باشد.
۱۲
آیا داشتن سابقه بیمه وتجربه کاری می تواند ملاک افزایش سن جهت جذب باشد؟ در حال حاضر خیر
۱۳
آیا داشتن صرفاً کارت معافیت پزشکی منع جذب است یا نوع مشکلی که باعث معافیت شده برای موسسه ملاک می باشد؟ داشتن کارت پایان خدمت و معافیت غیر پزشکی الزامی است.
۱۴
آیا امکان جذب و ثبت نام خانم ها در سایت موسسه امکان پذیر است؟ در حال حاضر خیر زیرا مجوز به کارگیری خانم ها از مقامات ذیربط صادر نشده است و هم اکنون ممنوع می باشد.
۱۵
آیا امکان جذب افراد در رشته های دیگر ازجمله اقتصاد ،ریاضی، آمارومدیریت(کلیه گرایشها) و رشته های فنی و مهندسی وجود دارد؟ در حال حاضر خیر، در صورت نیاز از طریق سایت موسسه اعلام می گردد.
۱۶
منبع سوالات استخدامی چیست؟ کتابهای تخصصی و نمونه سوالات آزمونهای بانک ها و موسسات
۱۷
تاریخ برگزاری آزمون استخدامی چگونه اعلام می شود؟ از طریق سایت موسسه اعلام می گردد.
۱۸
شرایط عمومی جذب نیرو جهت شغل متصدی امور بانکی چیست؟ - اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه
- داشتن حداکثر 25 سال سن(مدت خدمت انجام شده برای آقایان به سن اضافه می شود.)
- تحصیلات لیسانس در رشته های بانکداری، حسابداری، کامپیوتر، مدیریت بازرگانی
- معدل 14 به بالا (معدل 17 به بالا از آزمون معاف می باشد.)
- داشتن کارت پایان خدمت ویا معافیت غیر پزشکی برای آقایان
تبصره: فرزندان کارکنان ودجا (فرزندان کارکنان نیرو های مسلح)و فرزندان خانواده های شهدا و ایثارگران،در شرایط مساوی ارجحیت دارند.
۱۹
مراحل جذب نیرو در موسسه چگونه است؟ - ثبت نام در سایت (فقط آقایان)
- دعوت به آزمون
- دعوت به مصاحبه
- جذب وگزینش
- آموزش
- تحقیقات محلی و انجام آزمایشات
- استخدام
خدمات نوين بانکي (24)
۲۰
آیا بابت انتقال در بانک سپه کارمزدی کسر می شود؟ جواب : بله،کارمزد کسر شده مطابق کارمزد شتاب میباشد.
۲۱
آیا خرید شارژ و پرداخت قبوض از طریق تلفنبانک کوثر امکانپذیر است؟ خرید شارژ و پرداخت قبوض در حال حاضر صرفا از طریق تلفنبانک سپه با شماره 64058 امکانپذیر است.
۲۲
گزینه رمز ثابت جهت انتقال وجه در اینترنت بانک، چگونه قابل استفاده است؟ در صورتیکه متصدی باجه در قسمت فعالسازی خدمات بانکداری الکترونیک گزینه pin2 را انتخاب نماید برای وی دو رمز ارسال می گردد که رمز دوم جهت عملیات انتقال وجه استفاده می گردد بدین ترتیب که کاربر بهنگام انتقال وجه گزینه رمز ثابت را انتخاب می نماید و مراحل بعدی را طی می کند.
۲۳
سقف خرید از پوز چه قدر است؟ 1000000000ریال در روز که در هر مرتبه 200000000ریال می باشد
۲۴
انتقال وجه از اینترنت بانک کوثر به کدام بانکها امکانپذیر است؟ در حال حاضر انتقال وجه از طریق اینترنت بانک کوثر صرفا بین شبکه کوثر مقدور می باشد
۲۵
سقف مبالغ انتقال وجه اینترنتی و از طریق تلفنبانک؟ حداکثر سقف انتقال وجه روزانه 50000000 ریال مي باشد.
۲۶
چرا قادر به دریافت پیامکهای برداشت از حساب و یا رمز انتقال وجه در اینترنت بانک نیستیم؟ شماره همراه این افراد در Black list همراه اول قرار دارد، برای رفع مشکل باید با شماره 9990 تماس گرفته شود.
۲۷
علت مواجهه با پیغام "اجازه ورود داده نشد" در اینترنت بانک چیست؟ قطعا یکی از گزینه های نام کاربری و یا رمز عبور اشتباه وارد گردیده که این مشکل بوجود آمده است.
لازم بذکر است پس از تغییر نام کاربری برای بار نخست توسط مشتری، با هر بار دریافت رمز جدید نام کاربری قبلی تغییر نخواهد کرد و ریست نمی شود.
۲۸
در صورت فراموش کردن رمز ussd چه باید کرد؟ با شماره 82133072 تماس گرفته شود تا پس از ریست نمودن رمز مشتری مجددا ثبت نام نماید.
۲۹
شماره تلفنبانک کوثر؟ 86777
۳۰
نحوه ورود به اینترنت بانک؟(گزینه های نام کاربری و کد مشتری شامل چه اطلاعاتی می شود؟) نام کاربری و شماره مشتری هر دو کد ملی فرد بدون صفر های آغازین می باشند ، رمز ورود نیز پس از فعال سازی سرویس اینترنت بانک توسط شعبه افتتاح کننده حساب به دو طریق دریافت رمز نامه و یا دریافت پیامک به مشتری تحویل خواهد شد .
۳۱
شعب مجهز به خودپرداز کدامند ؟ در حال حاضر 220شعبه به دستگاه خودپرداز مجهز بوده و تجهیز تمامی شعب به دستگاه خودپرداز در دست اقدام می باشد .
۳۲
سقف برداشت از خودپرداز طی یک شبانه روز چقدر می باشد؟ سقف برداشت از خودپرداز های کوثر 4.000.000 ریال و از خودپرداز های سپه و ملت 2.000.000 ریال می باشد.
۳۳
امکان دریافت 10 گردش آخر صورتحساب کارت موسسه از بانک های دیگر امکان پذیر است؟ جواب: امیدواریم این خدمت را بتوانیم از مهرماه 1392 بر روی درگاه خودپرداز بانک سپه برای مشتریان کوثر میسر نماییم.
۳۴
امکان تغییر رمز اول و دوم کارت موسسه از بانک های دیگر امکان پذیر است؟ جواب: امیدواریم این خدمت را بتوانیم از مهرماه 1392 بر روی درگاه خودپرداز بانک سپه برای مشتریان کوثر میسر نماییم.
۳۵
امکان تغییر رمز اول و دوم کارت از بانک های دیگر امکان پذیر است؟ جواب: امیدواریم این خدمت را بتوانیم از مهرماه 1392 بر روی درگاه خودپرداز بانک سپه برای مشتریان کوثر میسر نماییم.
۳۶
در صورت مفقودشدن کارت هدیه چطور اقدام نمایم؟ جواب: طبق مقررات بانک مرکزی کارت هدیه معادل وجه نقد است و مفقودی آن قابل جبران نمی باشد.
۳۷
جهت رفع مشکلات کارت هدیه موسسه چطوراقدام کنم؟ جواب: در صورت مشکلات فیزیکی کارت میتوانید به شعبه صادر کننده و مشکلات دیگر با شماره 82133190 تماس حاصل نمایید.
۳۸
از کارت خوان های کدام بانک ها می توان استفاده کرد؟ جواب: در حال حاضر تنها از کارتخوان بانک ملت و کارتخوان موسسه قابلیت خرید وجود دارد.
۳۹
از کدام بانک ها می توانم عملیات انتقال انجام دهم؟ جواب : در حال حاضر تنها از طریق درگاه بانک سپه میتوان از سپه به کوثر،از کوثر به سپه و از کوثر به کوثر انتقال انجام داد.
۴۰
از چه بانک هایی می توانم با کارت موسسه پول دریافت کنم؟ جواب: در حال حاضر از تمامی خودپردازهای موسسه کوثر ،بانک سپه،بانک ملت امکان برداشت وجه وجود دارد.
۴۱
برای پیگیری تراکنش های ناموفق مانند عدم دریافت وجه از خودپرداز موسسه چگونه اقدام کنم ؟ جواب: می توانید به شعبه پذیرنده کارت مراجعه نماییدیا با شماره 82133084 تماس حاصل نمایید.
۴۲
برای پیگیری تراکنش های ناموفق بر روی درگاه های بانک سپه چگونه اقدام کنم؟ جواب: در صورتی که پس از 48 ساعت مبلغ کسر شده به حساب شما بازگشت داده نشد ،شما میتوانید از طریق تلفن 35912364 و 35912400 امور مشتریان بانک سپه و کلیه شعب موسسه نسبت به تکمیل فرم مغایرت اقدام نمایید
۴۳
برای پیگیری تراکنش های ناموفق برروی درگاه های بانک ملت چگونه اقدام کنم؟ جواب: در صورتی که پس از 48 ساعت مبلغ کسر شده به حساب شما بازگشت داده نشد ،شما میتوانید از طریق تلفن 27312731 امور مشتریان بانک ملت یا ثبت در سایت بانک ملت نسبت به پیگیری آن اقدام نمایید .ضمنا میتوانید با مراجعه حضوری به هر یک از شعب بانک ملت و شعب موسسه کوثر نسبت به تکمیل فرم مغایرت اقدام نمایید.
سهام (5)
۴۴
سال 90 هيچ سودي پرداخت نشده است ، آيا تصميماتي بابت سود سال 90 گرفته شده است ؟ چون موسسه در سال 91 ثبت گرديده است عملاً امكان توزيع سود براي سال 90 وجود ندارد .
۴۵
نحوه پرداخت سود سال 91 به چه طريقي مي باشد ؟ آيا افزايش سرمايه است يا پرداخت نقدي ؟ براي تمامي افراد نزد شعب كوثر افتتاح حساب گرديده و سهم سود به حساب آنها واريز گرديده است . افراد مي توانند با مراجعه به شعب و ارائه كارت ملي و معرفي نمونه امضاء به سيستم ، مبادرت به برداشت نمايند .
۴۶
نماد معاملاتي كوثر چيست ؟ نماد معاملاتي (و كوثر) ميباشد .
۴۷
نحوه معامله (خريد و فروش )سهام كوثر چگونه است ؟ سهامداران ميتوانند از طريق بازار توافقي فرابورس نسبت به خريد و فروش اقدام نمايند .
۴۸
سود پرداختي بابت هر سهم در سال 91 چه ميزان ميباشد ؟ سودپرداختي هرسهم عملكرد 1391 190 ريال ميباشد .
سوالات متداول حقوقي (13)
۴۹
با توجه به مراجعه تعدادی از مشتریان که درخواست دریافت تأییدیه انواع حسابهای افتتاح شده ایشان در موسسه به زبان لاتین جهت ارائه به سفارتهای کشورهای خارجی را دارند آیا می توان تأییدیه های مذکور را به زبان لاتین صادر نمود ؟ شعب موسسه صرفاً حسب درخواست مشتری مجاز به تأیید افتتاح حساب مشتری به زبان فارسی می باشد و تکلیفی به تأیید به زبان لاتین ندارند لیکن مشتریانی که نیاز به تأیید به زبان لاتین دارند می توانند به دارالترجمه رسمی مراجعه نمایند .
۵۰
آیا ملک مورد ترهین می تواند از نظر موقعیت جغرافیایی خارج از محدوده شهرستان محل شعبه باشد ؟ ملک باید در محدوده جغرافیایی شهرستان شعبه اعطاء کننده تسهیلات باشد در موارد ضرورت و با تشخیص مدیریت مناطق پذیرش املاک خارج از محدوده شهرستان محل شعبه اعطاء کننده تسهیلات بلامانع است .
۵۱
آیا املاک با کاربری غیر مسکونی جهت أخذ تسهیلات قابل ترهین می باشند ؟ ملک باید دارای اعیان باشد فلذا قبول زمین با هر نوع کاربری اعم از مزروعی ، تجاری، مسکونی و ..... بدون اعیانی ممنوع است .
۵۲
آیا توثیق ملک مشاع برای أخذ تسهیلات امکان پذیر است ؟ ملک موضوع وثیقه باید دارای سند ششدانگ باشد و لذا توثیق یک یا چند دانگ از ملک قابل قبول نمی باشد . در صورت مشاع بودن ملک حضور کلیه مالکین برای امضاء اسناد الزامی است .
۵۳
آیا می توان به جهت أخذ تضمین ، چکهای عهده بانکهای شهرستانهایی غیر از شهرستان اعطاء کننده تسهیلات را پذیرفت؟ وفق ابلاغیه مدیریت محترم عامل به شماره 115/22/91 مورخ 01/02/1391 دریافت چکهای شهرستانهای هر استان تنها در داخل محدوده همان استان قابل پذیرش است .
۵۴
آیا ارائه سند مالیکت مغازه برای ترهین و دریافت تسهیلات مجاز می باشد ؟ با عنایت به این موضوع که ارائه سند مالکیت مغازه مترادف با مالکیت سرقفلی واحد مذکور نیست و در صورت عدم مالکیت سرقفلی موسسه برای پیگیری مطالبات خود با مشکل روبرو خواهد شد ، پذیرش مغازه جهت ترهین مقدور نمی باشد .
۵۵
آیا می توان درمورد تسهیلات 6 ماهه تک سررسید ، مدت تسهیلات را صرفاً پس از دریافت سود تسهیلات دوره به مدت 6 ماه دیگرتمدید نمود ؟ در مورد تسهیلات شش ماهه در سررسید اصل و سودتسهیلات باید اعاده شود و تمدید آن برای یک دوره شش ماهه دیگر با دریافت سود فاقد مبنای حقوقی می باشد .
۵۶
آیا سند رهنی قابل تمدید است ؟ سند رهنی قابل تمدید نیست بلکه در صورت نیاز سندمقدم فک شده و سند جدیدی صادر می شود.
۵۷
آیا می توان سند زمینهایی که درآنها طرح خاصی د رحال اجراء است و دارای پروانه ساخت می باشند لیکن پایان کار ندارند به رهن گرفت ؟ زمینی که دارای سند مالکیت و پروانه ساخت می باشد و براساس آن عملیات آغاز و در حال اجرا می باشد . پس از أخذ نظریه کارشناس معتمد موسسه و ارزش گذاری تمامی ششدانگ شامل عرصه و اعیان منعی برا ی به رهن گرفتن آن وجود ندارد .لیکن مادامی که گواهی پایان کار ارائه نشده است دریافت گواهی عدم خلاف ضروری و جایگزین گواهی پایان کار تلقی می گردد بدیهی است در صورت عدم امکان ارائه گواهی عدم خلاف معتبر موضوع ترهین مغایر با ضوابط می باشد .
۵۸
آیا دریافت هزینه های خدمات شهری از سوی شهرداریها قانونی است ؟ و در صورت بروز اختلاف مرجع رسیدگی به این امر کجاست ؟ باتوجه به بند 16 ماده 71 و مادۀ 77 قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوارهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 01/03/1375 مجلس شورای اسلامی و مادۀ 77 قانون شهرداریها تعیین عوارض برعهده شوارهای اسلامی می باشد و رفع هرگونه اختلاف بین مودی و شهرداری درمورد عوارض در صلاحیت کمیسیون ماده 77 قانون شهرداریها می باشد و تصمیم کمیسیون مذکور قطعی و لازم الاجرا می باشد .
۵۹
آیا أخذ ضامن یا ضامنین بازنشسته از وجاهت قانونی لازم جهت تأمین مصالح موسسه برخوردار می باشند ؟ أخذ ضمانت از ضامنین بازنشسته هیچ تعارض با مصالح و منافع موسسه ندارد و از وجاهت قانونی برخوردار است .
۶۰
با توجه به اینکه سازمانها و ارگانها فرمت خاصی برای صدور گواهی کسر از حقوق مستخدمین خود دارند مشخص نمائید گواهی کسر از حقوق مورد پذیرش موسسه باید دارای چه شرایطی باشد ؟ کلیه گواهیهای کسراز حقوق مادامی که انجام تعهد خودر ا منوط به پیگیری های قضایی و یا دستور مقام قضایی ننموده اند قابل پذیرش هستند .
۶۱
آیا حواله دستور پرداخت قابلیت ظهرنویسی را دارا می باشد ؟ ظهرنویسی دستور پرداختی که در وجه شخص معین صادر گردیده است برای یک مرحله مجازمی باشد مشروط بر اینکه صاحب سپرده ظهرنویسی آن را ممنوع نکرده باشد .